TRX تمرین مقاومتی کلی بدن

به دنبال تمرین ورزشی  جدیدی هستید که برای همه سطوح مناسب باشد؟ شما به دنبال آموزش تمرین TRX هستید. آیا نمی‌دانید این تمرین شامل چه چیزی است؟ در این مقاله باشگاه ورزشی گیو، این ورزش منحصر به‌فرد و فواید آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

TRX چیست و چگونه کار می‌کند؟

نوعی تمرین تعلیقی  که از وزن بدن به عنوان مقاومت استفاده می‌کند،تمرین TRX نام دارد. فرم تناسب اندام شما  اجازه می‌دهد تا  تمام بدن را با یک تمرین انجام دهید که در آن مقاومت می‌تواند به سادگی با تغییر موقعیت پاها یا بدن کاهش یابد. این کار با کمک تسمه‌های قابل تنظیم سنگینی که به یک نقطه لنگر متصل شده‌اند انجام می شود تا به حفظ وزن شما کمک کند.

تمرین TRX

مطالعه بیشتر : برای اطلاع بیشتر درباره TRX و باشگاه گبو کلیک کنید.

با استفاده از این تسمه‌ها بالا و پایین می‌توان حرکات منظم مانند فشار، کشش، پلانک، لانژ و اسکات را انجام داد. از آنجایی که TRX از وزن خود به عنوان مقاومت استفاده می‌کند، صرف نظر از سن برای همه افراد مناسب است. در حقیقت این ورزش مورد نظر را می‌توان  به عنوان مربی تعلیق شناخت که به شما اجازه می‌دهد تا در برابر وزن و گرانش بدن خود کار کنید.

مزایای آموزش عملکردی با بند TRX

تمرین TRX می‌تواند برای دستیابی به اهداف تناسب اندام زیادی مورد استفاده قرار گیرد. پس  با توجه به این موضوع با مزایای زیادی همراه خواهد بود که باشگاه گیو به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهد کرد:

  • یک آموزش کامل و متنوع: تمرین TRX به همان اندازه که بر روی استقامت عضلانی تمرکز دارد، از مسیرهای هوازی و بی هوازی استفاده می‌کند. تسمه‌ها به شما این امکان را می‌دهند، ده‌ها تمرین را انجام دهید که کل بدن را تحریک و یا گروه‌های عضلانی خاصی را جدا می‌کند. پس در مواجهه با این تنوع گسترده تمرینات، کاربران آن هیچ شانسی برای خسته شدن ندارند!
  • ورزشی که برای هر سطح تناسب اندام مناسب است: شدت را می‌توان با توجه به سطح تمرین کننده تنظیم کرد که از مهم‌ترین مزایا به شمار می‌آید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که وضعیت بدن خود را تغییر که هر چه بیشتر تمایل داشته باشد، مقاومت در برابر شدت بالاتر خواهد بود.
  • تمرین تعلیقاین ورزش مورد نظر می‌تواند هسته بدن شما را تقویت، ثبات، افزایش انعطاف‌پذیری  و با هدف قرار دادن هر گروه عضلانی یا سطح مهارت، تعادل را بهبود بخشد.
  • همچنین می تواند تمرین مبتدی را پشتیبانی کند.
  • همه ورزشکاران اعم از دوندگان، دوچرخه سواران، حتی وزنه برداران و یا پاورلیفترها می‌توانند از کار بر روی هسته مرکزی، ثبات و انعطاف پذیری این ورزش  بهره ببرند.علاوه بر این، برای افرادی که نمی‌توانند تمرینات سنتی بیشتری را در باشگاه یا بدون حمایت انجام دهند، عالی است.
  • در نهایت، به دلیل ماهیت معلق آن، یک روش تمرینی کم ضربه است که به همه اجازه می‌دهد به راحتی با خطر آسیب کمتری تمرین کنند و یا به آرامی به ورزش بازگردند.

تمرین TRX

اطلاعات بیشتر : برای مشاهده تمامی کلاس ها و زمانبندی کلاس های باشگاه گیو کلیک کنید.

جلسه معمولی تمرین TRX

اگر به دنبال انجام این ورزش مورد نظر هستید، باشگاه گیو به شما خواهد گفت که جلسه معمولی آن چه‌طور می‌گذرد. در ابتدا از طریق یک سری تمرینات و به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت با تمام قسمت‌های بدن، یکی پس از دیگری کار می‌کنید.

با گرم کردن برای آماده سازی ماهیچه‌ها شروع می‌شود، به عنوان مثال با جامپ اسکوات برای گرم کردن ران‌ها. با دستان خود در بند، ایستاده، بدن خود را نیز از چپ به راست به جلو و عقب می‌چرخانید. سپس، مجموعه تمرینات بدون وقفه به دنبال یکدیگر می‌آیند. تسمه‌ها به روش‌های مختلف فشارهای فشاری با پاهای لغزیده به داخل، کرانچ‌های مرکزی و شکمی با پاهای آویزان، کشش و غیره استفاده می‌شوند.

این مورد را به خاطر داشته باشید که جلسات اول، می‌تواند پیچیده باشد. به این دلیل که تسلط بر استفاده از تسمه‌ها، قرار دادن صحیح پاها یا دست‌ها و تقویت مرکز بدن برای انجام صحیح تمرینات زمان می‌برد. اما پس از گذراندن دو جلسه اول، اعتماد به نفس خود را پیدا کرده، به حدی‌که 45 دقیقه و یا یک ساعت زمان شما  درچند ثانیه می‌گذرد.

نتیجه:

اگر به دنبال شروع آموزش این ورزش مورد نظر  هستید، چندین گزینه دارید. اما برای یک رویکرد جامع‌، باشگاه ورزشی گیو در غرب و گیشا  جلسات آموزشی تمرین TRX  را به طور کامل  ارائه می‌دهد. این مورد را فراموش نکنید که مربیان معتبر باشگاه گیو، شما را از طریق اصول اولیه راهنمایی و به شما می‌آموزند که چگونه از تمرینات خود بیشترین بهره را ببرید. چه تازه شروع به کار کرده باشید و چه بخواهید آموزش خود را به سطح بعدی ببرید، به جرات می‌توان گفت که  گیو تجربه و تخصص مورد نیاز را فراهم می‌کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *