فیتنس، حالتی از سلامتی و تندرستی به طور خاص

ورزش فواید زیادی دارد، اما برخی از آن‌ها مانند فیتنس می‌تواند با حفظ توده عضلانی و افزایش متابولیسم در  کاهش وزن نیز نقش مهمی داشته باشد. اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، منطقی هست که این ورزش را در برنامه خود بگنجانید، زیرا در سوزاندن کالری کمک زیادی می‌کند.  در این مقاله با باشگاه گیو همراه شوید تا راجع به این ورزش، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فیتنس چیست؟

فیتنس

مطالعه بیشتر : برای اطلاع بیشتر درباره فیتنس و باشگاه گیو کلیک کنید

ورزشی که به توانایی سیستم‌های بدن شما در کارکرد موثر با هم اشاره دارد، فیتنس شناخته شده که   به شما این امکان را می‌دهد تا سالم باشید و فعالیت‌های روزانه خود  را به خوبی انجام دهید. در حقیقت کارآمد بودن، یعنی انجام فعالیت‌های روزانه با کمترین تلاش ممکن. این ورزش مورد نظر از 11 بخش تشکیل شده که 6 بخش مربوط به سلامتی و 5 بخش مربوط به مهارت است که همه بخش‌ها برای عملکرد خوب در فعالیت بدنی از جمله ورزش مهم هستند. اما 6 مورد به عنوان کمک کننده مرتبط با سلامت نامیده می‌شوند، زیرا حرکت شناسی هست  که می‌توانند خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش  و سلامت و تندرستی را ارتقا دهند.

مولفه‌های کلیدی فیتنس چیست؟

این ورزش مورد نظر از مولفه‌های مختلفی تشکیل شده است که در این‌جا باشگاه گیو به هر یک از آن‌ها اشاره خواهد کرد:

استحکام: قدرت به عنوان جزئی از فیتنس به میزان نیرویی که یک عضله می‌تواند در برابر یک مقاومت اعمال کند، می‌پردازد.

استقامت عضلانی: به توانایی استفاده مکرر از همان ماهیچه‌ها تا زمانی که ممکن است، بدون خستگی اشاره دارد.

تناسب اندام قلبی عروقی: به توانایی قلب، ریه‌ها و خون برای انتقال اکسیژن در سراسر بدن اشاره دارد.

ترکیب بدنی: وقتی از ترکیب بدن از نظر فیتنس صحبت می‌شود، در واقع به درصدی از بدن که چربی، استخوان عضلانی و آب است اشاره می‌کنیم.

انعطاف پذیری: به دامنه حرکت در مفصل اشاره دارد.

فیتنس

چابکی: توانایی تغییر سریع موقعیت بدن در عین کنترل کامل حرکت است.

سرعت: این کاملاً توضیحی است. البته، توانایی حرکت دادن سریع قسمت‌ها یا کل بدن است.

هماهنگی: به توانایی استفاده از دو یا چند قسمت از بدن در کنار هم اشاره دارد.

قدرت: ترکیبی از قدرت،سرعت  و به توانایی انجام سریع اقداماتی اشاره دارد که نیاز به قدرت دارند.

تعادل:  به معنای توانایی حفظ مرکز  بدن.

زمان پاسخ: زمان واکنش به زمان صرف شده برای پاسخ به یک محرک اشاره دارد.

فواید فیتنس برای بدن

به گفته باشگاه گیو  در کنار رژیم غذایی، این ورزش مورد نظر نقش مهمی در کنترل وزن و پیشگیری از چاقی دارد. برای حفظ وزن، کالری‌هایی که می خورید و می نوشید باید برابر با انرژی باشد که می‌سوزانید و برای کاهش نیز  باید کالری بیشتری نسبت به آنچه که می‌خورید و می‌نوشید، مصرف کنید.

فیتنس، قلب شما را تقویت و گردش خون را بهبود می‌بخشد. افزایش جریان خون باعث افزایش سطح اکسیژن در بدن شما  و این امر  به کاهش خطر بیماری‌های قلبی مانند کلسترول بالا، بیماری عروق کرونر و حمله قلبی کمک و همچنین می‌تواند فشار خون و سطح تری گلیسیرید شما را کاهش دهد.

با انجام این ورزش مورد نظر به بدن خود کمک کنید تا سطح قند خون و انسولین را مدیریت کند. در طول انجام فیتنس، بدن شما مواد شیمیایی ترشح می‌کند که می‌تواند خلق و خوی شما را بهبود  و احساس آرامش بیشتری به دست آورید، در مقابله با استرس و کاهش خطر افسردگی نیز کمک زیادی می‌کند.

فیتنس

اطلاعات بیشتر : برای مشاهده تمامی کلاس ها و زمانبندی کلاس های باشگاه گیو کلیک کنید.

این ورزش مورد نظر، شما را تحریک می‌کند تا پروتئین‌ها و سایر مواد شیمیایی که ساختار و عملکرد مغز شما را بهبود می‌بخشد، آزاد کند که به یادگیری و ذهن کمک بزرگی می‌شود. از فواید دیگر تقویت استخوان ها و ماهیچه‌ها است. به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا استخوان‌های قوی و در مراحل بعدی زندگی، کاهش تراکم استخوان را کند می‌کند.

شانس خود را برای زندگی طولانی تر افزایش دهید. مطالعات نشان می‌دهد که می‌تواند خطر مرگ زودهنگام را کاهش دهد.

خلاصه:

همه ما بارها شنیده‌ایم که  ورزش‌های گوناگون برای بدن مفید، اما  فیتنس  می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. اگر شما هم مانند بسیاری از افراد  هستید که سرتان شلوغ، شغل کم تحرک و هنوز عادت‌های ورزشی خود را تغییر نداده‌اید، خبر خوب این است که هیچ وقت برای شروع دیر نیست. شما می‌توانید به آرامی انجام این ورزش را شروع  و راه‌هایی را بیابید که فعالیت  بیشتری را در زندگی خود جای دهید. برای به دست آوردن بیشترین سود باید سعی کنید، مربی باتجربه و باشگاه مناسب را انتخاب کنید. به همین علت ما به شما باشگاه گیو در غرب تهران و گیشا را معرفی می‌کنیم..

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *